rady-a-navody - AstraNet.cz

+420 604 254 986
astra@astranet.cz

Rady a návody

Proč plně automatický kávovar JURA?

1. Volnost ve výběru kávy
Plně automatické kávovary JURA umožňují dopřát si výběr z neomezené řady čerstvé kávy dle Vaši chuti. Můžete si vychutnat exkluzivní pražené delikatesy, vzácně nalezené odrůdy, nebo výrobek z místního supermarketu. Přístroje jsou založeny na tom, aby dostaly z jakéhokoliv kávového zrnka to nejlepší.

2. Přizpůsobení nápojů a optimální údržba na stisknutí tlačítka
Plně automatické kávovary JURA jsou navrženy tak, aby vždy připravily dokonalou kávu. Rozmanitost možností v nastavení Vám dopřeje kávové potěšení oblíbených druhů a specialit.
Plně automatické kávovary JURA mají intergrovanou údržbu, kterou lze snadno spustit stisknutím tlačítka údržby.

3. Úspora energie
Šetrnost k naši planetě a k jejím zdrojům bylo vždy předností JURA. A to je důvod, proč plně automatické kávovary JURA přichází s inovační technologií a úsporným energetickým režimem předcházejícím zbytečné spotřebě a aktivní úsporou energie. Nezávislý test ukázal, že přístroje od JURA patří mezi nejlepší v šetrnosti energie.

4. Eco-přátelský
Přípravou znamenité kávy z čerstvých kávových zrn aktivně pomáháte redukovat odpad. Pomletou kávu můžete jednoduše zkompostovat.


Technologie JURA

Aktivní sledování zrnkové kávy
Aktivní sledování zrnkové kávy sleduje kávu v zásobníku a upozorní na nedostatek kávy ještě dřív, než dojde k přípravě. Díky tomu již nedojde k přípravě “poloviční” kávy a na nedostatek zrnkové kávy jste včas upozorněni.

CLARIS filtrační system
Filtrační systém CLARIS od JURA nabízí ochranu proti vápníku. Filtrační patrona CLARIS zabraňuje usazení vodního kamene v topném tělese bez použití chemických přísad. Odstraněním těžkých kovů a dalších nežádoucích látek se výrazně zlepší chuť pitné vody. CLARIS od JURA je tvrdý k vodnímu kameni, ale jemný k Vašemu kávovaru.

Intelligent Pre Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)
Příprava perfektní kávy není jen souhra náhod. Správný proces spařování je ovlivňován mnoha faktory a technologie IMPRESSA je odpovědí proč kávovary JURA uvolní maximum aroma a maximum chuti při každé přípravě. Pre Brew Aroma System© je odpovědí pro všechny znalce a milovníky kvalitní espresso kávy.

Inteligentní předehřívání
Při optimální teplotě přípravy se může projevit aroma v plném rozsahu. Během přestávek v přípravě kávy dochází k ochlazování průtokového systému, což znamená, že se mezi topným tělesem a spařovací jednotkou ztrácí teplo. Funkce inteligentního předehřívání vyvinutá společností JURA v takovém případě individuálně vyrovnává rozdíly v teplotě a zajišťuje, aby k extrakci docházelo vždy při optimální teplotě spaření.

Intelligent water system (I.W.S.©)
Inteligentní vodní systém umožňuje automatickou detekci filtru v nádobě na vodu a zaručuje bezpečnější a účinnější používání filtru než kdykoli v minulosti.

Energy Save Mode (E.S.M.©)
S pomocí ESM (Energy Save Mode©), můžete přístroj nastavit do energeticky úsporného módu. Takto můžete ušetřit až 40 % spotřeby energie proti běžnému provozu.

Mlýnek Aroma+
Aroma+ mlýnek snižuje čas mletí a hluk až o 50%. Geometrie mlýnku a jemnější ozubení mlecích kamenů zaručuje stejnoměrné mletí po celou dobu životnosti přístroje.

Mlýnek Aroma G3
Konstrukce šestistupňového mlýnku AromaG3 byla důkladně optimalizována. Mlýnek pracuje rychle, ale jemně a zachovává veškeré aroma při mletí kávových zrn na ideální hrubost. Došlo také k výraznému zkrácení doby mletí a snížení hlučnosti.

P.E.P.®
Impulzní extrakční proces (Pulse Extraction Process – P.E.P.®) zajišťuje optimální dobu extrakce tím, že v přesných dávkách nechává pomletou kávou protékat horkou vodu v množství potřebném pro krátkou kávu, jako je ristretto nebo espresso. Tato jedinečná inovace umožňuje plné rozvinutí aroma a výsledkem je espresso špičkové kvality.

Rotační ovladač
Rotační ovladač činí ovládání přístroje tak snadné. Použijte jej pro nastavení dávky vody, nebo s jeho pomocí proveďte programové nastavení. Prosté otočení a stisknutí rotačního ovladače.

Technologie jemné pěny
Nejmodernější technologie trysky připraví mléčnou pěnu nebývalé kvality. Pěna je jak jemná tak i kompaktní, dávající krémovou konzistenci s jemnou sladkostí.
Trysky mají dvě oddělené komory, ve kterých je mléko zpěněno dvakrát. Jakékoli bubliny, které se vytvoří, prasknou, pěna se zpevní a je extrémně jemná. Tři bary ve výpusti trysky zpomalí mléčnou pěnu při výstupu z trysky a tato pěna teče pomalu a rovnoměrně do šálku.

Technologie RFID
Každá filtrační patrona CLARIS Smart je vybavena novou technologií RFID (radiofrekvenční identifikace). Integrovaný RFID čip zajišťuje stálou komunikaci mezi filtrem a automatickým kávovarem, čímž umožňuje vysoce účinné a bezpečné používání filtru.

TFT displej pro jednoduché, intuitivní ovládání.
Stačí otočit rotačním ovladačem a seznam speciálních káv se zobrazí na moderním TFT displeji. Vše, co musíte udělat, je stisknout tlačítko a ihned poté si vychutnat šálek kávy.
Automatický kávovar vás provede všemi nabídkami a programováním pomocí textů a obrázků.

Údržba a čištění
Pro dokonalou kávu v každém šálku je důležité přístroj udržovat běžnou údržbou a následující rutinní údržbou po použití mléka, kávy a vody z hygienických důvodů.
Intergrovaný program čištění automatických kávovarů JURA zvládne odstranit mastnoty z patentované spařovací jednotky. Díky využití moderní technologie, čištění probíhá při 80°C (ruční mytí je možné pouze do 40°C). To zaručuje optimální hygienu a čistotu, bez přemisťování jednotky a manuálního čištění.
A to je důvod, proč má každý automatický kávovar JURA integrovanou údržbu na pouhé stisknutí tlačítka.


Ukázka čištění kávovaru Impresa E8

Čištění JURA Impressa E8 Platin

Čištění JURA Impressa E8 Platin

Čištění JURA Impressa E8 Platin

Tomáš Matýsek foto
Obsluhuje Vás
Tomáš Matýsek
+420 604 254 986

Jsme autorizovaný obchod švýcarských kávovarů JURA.
Máme mnohaleté zkušenosti s prodejem kávovarů.
Rádi vám poradíme s nejvhodnějším kávovarem pro vaše potřeby.
Postaráme se o vás: záruční a pozáruční servis je u nás samozřejmostí.
Vše skladem – při objednání do 12hod odešleme kávovar ještě ten den s dopravou zdarma.

Výročí - 17 let
 

Sledování zásilky

Pokud si přejete vysledovat Vaši zásilku, prosím zadejte zde Vaše číslo objednávky.